Úvod / Galerie / Představujeme - Ivana Brzobohatá

Představujeme - Ivana Brzobohatá

Vášnivý fotograf, amatér...
Sklony k tvůrčí práci se u paní Ivany projevovaly již v dětství, kdy se s radostí sobě vlastní věnovala různorodým technikám kreslení. Měla též vzácnou možnost nahlížet přes rameno rodinnému příteli a akademickému malíři Josefu Lubičovi při jeho tvořivé práci. Vyvrcholením této přátelské symbiózy byl portrét Ivany Brzobohaté, který ji mistr věnoval k jejím 11 narozeninám. V létech dospívání, dozrávání a dospělosti, které zasvětila Ivana především výchově svých dvou synů Michala a Jana, její aktivita směřovala k aktivnímu poznávání přírody v rámci sportovně-turistických aktivit. Vzhledem k relativně cenově dostupné a kvalitní fotografické technice současné doby, nemohl zůstat fotoaparát při jejích toulkách přírodou, mnohdy v radostném doprovodu dětí svých sourozenců v okolí rodného Zábřehu, stranou. Každá výstava její aktivní fotografické činnosti člověka zapáleného pro věc a konajícího především pro svou radost a potěšení okolí, je zadostiučiněním její práce. Jak již naznačilo několik zkušených v oboru, fotografie Ivany Brzobohaté jsou naplněny nápadem, citem a lehkostí pramenící z ryzího, v dobrém slova smyslu amatérismu, který ji zatím napomáhá býti při tvorbě nespoutaná pravidly, postupy či požadavky dané disciplíny. Věřme, že tento přirozený cit oceníte i při  této výstavě.

Ondřej Brzobohatý, bratr/ Ivana Mertová Pobucká

Ivana je veliký náboj chuti a energie. Její fotografie jsou odrazem lásky k rodnému městu, kraji, k přírodě jako takové, k rodině. Námět je často doprovázen výborným světlem, úhlem pohledu a rozložením. Měla jsem možnost vidět i její makro fotografie, kde je vidět zase její cit pro detail. Přeji Ivaně mnoho dobré nálady a ,,dobré oko“ na jejich cestách, kam bere fotoaparát stále s sebou a děkuji za výstavu u nás v Galerii Lautner.

Ivana Mertová Pobucká

Zveřejněno: 4.3.2019