Úvod / Galerie / Představujeme - Jirka Vlákno Ferbínek

Představujeme - Jirka Vlákno Ferbínek

"Fotím, tedy jsem, alespoň nějaká jistota" Text - Tata Bojs

Pan Jiří fotí od svých 12 let. Začínal s fotoaparátem Praktica. Fotil ponejvíce přírodu. Filmy si sám vyvolával. Z koníčku se stala časem zábava na plný úvazek. A rozšířil se i záběr objektů před fotoaparátem. Dnes se může pochlubit fotografickým zázemím pro obce Mohelnice, Zábřeh, Loučná nad Desnou, Třeština a jinými. Jeho první fotografie otištěná v novinách byla v Reflexu, dostává zakázky na focení svateb, focení nebytových prostorů a jiných soukromých akcí. Dokumentuje kulturu, např. Běžíme na hrad, což je sportovní akce pořádaná na samotných hradech jako třeba na hradě Bouzov. Nebo koncerty v kavárně Staré Časy v Mohelnici. Když se rozhodl pořídit si první digitální přístroj v roce 2006,  byl již rozhodnut, že nelze své zálibě podřídit tolik času, jako to je s ručním vyvoláváním filmů. Digitál urychlí práci fotografa na místě, v počítači pak lze vše lépe uspořádat. Sám ale říká, že čas, který fotograf stráví za počítačem s úpravou fotek se nedá spočítat. Výstava na Galerii Lautner zúročí jeho snahy a práci. Ferbínkovypohledy na svět mají jeden společný tón – pokora ke krásné a ohromující krajině všude kolem nás.
Ivana Mertová Pobucká, kurátor

Zveřejněno: 4.3.2019