Úvod / Galerie / Představujeme - Jaromír Vítek

Představujeme - Jaromír Vítek

Poprvé jsem vzal aparát v 9-té třídě, značka Pionýr. Ale vzhledem k množství fotek, které jsem dělal, přešel jsem brzo na další stroj Směna M8. Na lepší jsem vzhledem kapesnému neměl…, ale během času, po vojně, jsem chtěl kvalitu, koupil jsem P Six   ,,svitkáč…“. Jiný kafe! Fotil jsem při svých toulkách přírodou, na různých koncertech,  sportovních a kulturních akcích. Ale opět jsem zjistil, že při tom množství filmů, co jsem nafotil, to jde do peněz a tak jsem zkusil ,,fotopušku“ Zenit, později Canon AE-P. Fotil jsem černobíle i diáky a asi v roce 1996 jsem zkusil barvu. Před tím jsem si vyvolával sám, ale na barevné fotografie jsem si z časových důvodů netroufl, neboť jsem měl víc koníčků, při kterých jsem vlastně fotografoval, vše co, se dalo. Na fotografických seminářích, kde jsem se setkával s našimi fotografy jako Miloslav Stibor, Jaroslav Vávra, Taras Kuščynskyj, Jiří Bílek, Jan Saudek a jiní, jsem získal zkušenosti, že nejen co fotíme, ale také jak to fotíme, je důležité. Dodnes vlastně dělám reportážní fota pro městský zpravodaj, okresní noviny a pro všechny, kteří mě požádají na našich kulturních akcích v regionu. Také průběžně mapuji historii a přestavbu města (i fotografie z vykopávek aj.).Snažím se prostě svým dlouholetým koníčkem potěšit lidi kolem sebe. Díky za výstavu mé práce.

Váš Jaromír Vítek

Jaromír je dokumentarista. Vážím si jeho práce a energie, se kterou neúnavně dojíždí na různé akce, setkání a besedy. Má rád lidi, svou práci a to je na jeho fotografiích vidět. Dokumentarista musí mít bystré oko a paměť, jeho časosběrné práce potřebují návaznost a smysl pro detail. Jaromír fotí dokumentárně i pro Galerii Lautner, její stránky a facebook. Jsem mu neskonale vděčná, dělá to s gracíí a ochotou. Jeho portréty lidí nemají chybu!

Ivana Mertová Pobucká, kurátor

Zveřejněno: 4.3.2019