Mohelnické kulturní centrum

Sál ZUŠ Mohelnice. Vstupné 70 Kč

Program:

Zdeněk Fibich: Trio f moll

Bohuslav Martinů: Trio "Bergerettes" (výběr)

Anton Arensky: Trio No. 1 d moll

KINSKY TRIO PRAGUE patří k předním českým komorním souborům. Na koncertních pódiích se objevuje od roku 1998, ovšem od roku 2004 nese jméno slavného šlechtického rodu, a to s laskavým svolením rodiny Kinských z Kostelce nad Orlicí. Trio studovalo na pražské HAMU pod vedením Prof. Václava Bernáška, člena Kocianova kvarteta. Absolvovalo několik mistrovských kurzů, např. u Guarneri Tria nebo Florestan Tria v Londýně. Absolvovalo mnoho úspěšných koncertů v Čechách, v evropských zemích (Německo, Rakousko, Anglie, Švýcarsko, Itálie, Španělsko, Belgie, Francie) turné po USA, Kanadě a Mexiku, ale i vystoupení na Seychelských ostrovech. V květnu 2012 vystoupilo Kinsky Trio v Anglii v rámci Newbury Festival pod záštitou a za přítomnosti Vévody z Kentu. Kinsky Trio Prague pořádalo od září 2007 do června 2009 ve spolupráci s Galerií hl. m. Prahy celoroční festival komorní hudby nazvaný „Kinsky Trio Prague uvádí Nedělní koncerty a výstavy v Domě U Kamenného zvonu“.
Kinsky Trio nahrává exkluzivně pro francouzskou firmu Praga Digitals, která má celosvětovou distribuci Harmonia Mundi. V květnu 2009 zde vyšla Triu kompletní nahrávka klavírních trií Bohuslava Martinů (u příležitosti 50. výročí úmrtí tohoto skladatele). Snímek je vysoce hodnocen naší i zahraniční odbornou kritikou, navíc je zaznamenán ve formátu super audio cd (SACD). Pro stejné vydavatelství vyšlo Triu rovněž CD s klavírními trii J. B. Foerstera, V. Nováka, Z. Fibicha a Pohádkou pro violoncello a klavír L. Janáčka v původní čtyřvěté verzi (světová premiéra). Další
dvě CD, která vyšla v roce 2011, zahrnují méně známá tria ruských skladatelů A. Borodina, N. Rimského Korsakova a A. Arenského.

zpět na kalendář akcí

Dnes je: 25. 02. 2018