Úvod / Loutkadlo

Loutkoherecký soubor Loutkadlo při DK Mohelnice

Vystoupení Loutkadla v rámci Mohelnického kulturního léta 2018:

11.7.2018 ZÁBAVNÉ ODPOLEDNE PRO DĚTI

LOUTKADLO S PÁSMEM POHÁDEK A PÍSNIČEK ZAHRAJE V 15.00 V SÁLE KINA.

Další program bude pokračovat na náměstí Svobody od 15.30 hodin - HUDEBNÍ ŠKOLA YAMAHA CLASS a ŠTĚPÁN GAJDOŠ - POHÁDKY Z KUFRU (Pohádka na míru pro děti! Každé představení je jiné, každá pohádka je nová! Děti rozhodují o tom, jak to s loutkovými hrdiny dopadne a bude to sranda!)

 

 

Divadelní soubor Loutkadlo při Mohelnickém kulturním a sportovním centru oslavil na podzim roku 2017 20. výročí svého založení.

Vznik souboru iniciovala na podzim roku 1997 paní Vlasta Jirásková, tehdejší vedoucí pracovnice DK Mohelnice spolu s Mgr. Helenou Tichou. Ta po celou dobu existence souboru působí jako jeho vedoucí. Loutkadlo má 9 stálých členů. Soubor se ve svém repertoáru zaměřuje na klasické loutkové hry, které hraje na jevišti kina. Po celou dobu trvání souboru je jejím dvorním skladatelem Mgr. Petr Příkopa.

Se svou scénou také čas od času zajíždí do vesnic v okolí Mohelnice. S krátkými písničkovými pásmy z pohádek vystupují členové Loutkadla při různých kulturních a společenských událostech v Mohelnici a v jejím blízkém i širším okolí. Loutkadlo má za sebou velmi úspěšné vystoupení v Javoříčských jeskyních, propasti Macocha, na Pekařovské pouti, Dnech evropského dědictví.

V roce 2017 měla premiéru hra „Pekelná nuda“, kterou diváci zhlédli v rámci Festivalu loutek v sobotu 11.11.2017 v 9.00 hodin v Domě kultury MKSC Mohelnice. Součástí festivalu byla také výstava loutek s připomenutím 20. výročí trvání souboru Loutkadlo. Vernisáž výstavy proběhla v pátek 10.11.2017 od 16.00 hodin.

Fotogalerie