Úvod / Galerie / Představujeme - Romana Šilhavá

Představujeme - Romana Šilhavá

ROMANA ŠILHAVÁ Praha
*1977
Romana Šilhavá, lingvistka a lektorka angličtiny, se malbou zabývá již od svého dospívání, byť amatérsky. Její obrazy bohaté na detaily jsou barevnými průhledy do jejího citového života, ale i symbolickými úvahami o současné vzdělanosti, tak jak je ve svém díle formuloval prof. Zdeněk Neubauer, mezi jehož žáky malířka patřila. Malířka je maminkou dcery Ukinky Yúny, hraje na housle a zpívá v souborech Mutra a Ora pro nobis. Vydala i CD vlastních písní "Šepot Orlice".
Obrazy paní Romany mi evokují dětský svět, protkaný myšlenkami a příběhy, ale dospělého člověka. Významnou roli tu hrají barvy. Pro paní Romanu jsou barvy alfou a omegou při tvorbě. Udávají ráz celého obrazu, je v nich zachycena inspirační chvíle malby, nálada autora. Proto jsem nazvala její výstavu Barvy. Barvy jejího světa, jejích pocitů. Ze srdce děkuji za výstavu a možnost poznat citlivého tvůrčího ducha s takto neotřelou půvabnou tvorbou.

Ivana Mertová Pobucká, kurátor

Zveřejněno: 22.5.2019