Úvod / Galerie / Připravujeme na další měsíce v Galerii Lautner

 

ÚNOR - GALERIE LAUTNER 

 

čt 20.2. Kineziologie - Eva Krkonošková, Šumperk – fyzioterapeut a kineziolog nám bude  přednášet o udržování rovnovážného zdravotního stavu pomoci technik kineziologie a užití vhodnosti bylinných preparátů při léčbě těla, ale i jen třeba k očistě těla.

- dataprojekce, v 17 hod., vstupné 50 Kč

 

út 25.2. ŘÁD NĚMECKÝCH RYTÍŘŮ - PhDr. Tomáš Niesner. Zveme Vás na místopisnou přednášku o historii sovineckého panství spojenou s Řádem německých rytířů. V Galerii Lautner bude vyprávět bruntálský historik PhDr. Tomáš Niesner nejen o historii řádu ale i hradu Sovinec. Představíme také činnost významného Spolku Staré Sovinecko.
- dataprojekce, v 17 hod., vstupné 50 Kč    

 

čt 27.2. Osobnosti regionu - Rozhovory Pod Obrazy – Prof. PhDr. Rostislav Švácha

Rostislav Švácha je historik a teoretik umění a architektury, vysokoškolský pedagog (Katedra teorie a dějin umění AVU a Katedra dějiny umění Univerzity Palackého, Olomouc). Ve svých pracích se zaměřuje na architekturu 17. až 20. století. Oceněn Českou komorou architektů a Magnesia Litera 2018 – kniha Paneláci 1,2. Přijal pozvání k nám do Galerie Lautner. A vyzpovídá ho redaktor Šimon Švub.

- bez dataprojekce, v 17 hod., vstupné 50 Kč

 

 

       

MINIDÍLNY  BŘEZEN

Sobota   14.3.  MONOCHROMATICKÁ MALBA    

                                                    cena 250,- Kč   přihlášení do 9.3.  včetně platby   VS: 1403

 Pondělí 16.3.  AKRYL A PASTELKY STABILO

                                                    cena 100,- Kč   přihlášení do 13.3.  včetně platby   VS: 1603

Středa    18.3.  AKRYL A PASTELKY STABILO

                                                    cena 100,- Kč   přihlášení do 15.3.  včetně platby   VS: 1803

Středa    25.3.  KERAMIKA I   cena 300,- Kč   přihlášení do 22.3.  včetně platby   VS: 2503

 

Přihlášení na hana.galerielautner@seznam.cz

Platba hotově v galerii Lautner nebo na č.ú.: 288108829/0300, VS u dílny, do poznámky - jméno plátce

Doklad o zaplacení bude vydán v den dílny.

V případě odhlášení dva dny před dílnou bude vráceno 50% zaplacené částky, druhá část bude použita na nákup materiálu pro dílny. V případě odhlášení v den dílny bude celá použita opět na nákup materiálu. 

   

BŘEZEN - GALERIE LAUTNER                     

st 4.3.  Rozhovory Pod Obrazy - Host Dr. Marta Marková, Praha – Vídeň - žije a pracuje v Rakousku. Redaktorka, spisovatelka, novinářka, lektorka slavistiky na univerzitě v Innsbrucku. Autorka knih o ženských osobnostech českých dějin. Bude nám velkou ctí tuto osobnost přivítat. Kniha Olga Havlová a ty druhé. Ženy ve vnitřní emigraci, již je Marta Marková autorkou - bude také představena při čtvrteční vernisáži výstavy Výboru dobré vůle a fotografií Olgy Havlové (5.3.2020 v 16 hod.).

            - vstupné 50,-, bez dataprojektce

 

čt 5.3. Olga Havlová – fotografie. Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové, Praha a Dětské     centrum,             Topolany – keramika.

Zveme Vás na výstavu a vernisáž fotografií významné ženy, manželky prezidenta Václava Havla,  paní Olgy Havlové. U příležitosti oslav 20. výročí založení VDV byla připravena výstava fotografií „Olga Havlová a Výbor dobré vůle“. Setkala se s velkým zájmem veřejnosti a již devátým rokem putuje po muzeích, knihovnách, zámcích a jiných výstavních prostorách České republiky i Slovenska. Výstavu připravil Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové se záměrem připomenout veřejnosti zakladatelku organizace. Třiatřicet fotografií umístěných na 26 plakátech pořídili známí fotografové Ondřej Němec, Bohdan Holomíček, Přemysl Fialka, Gabriela Čapková, Zdeněk Chrapek a další. Výstavu doplní keramika Dětského centra v Topolanech, který s nadací spolupracuje.

Pozor !!!Vernisáž výstavy 5.3. 2020 v 16 hod. Výstava od 3.3. do 5.4. 2020.

 

 

čt 12.3. Co nám tu Kleini nechali - historie a rozsah působení podnikatelské rodiny Kleinů s důrazem na stavební památky z jejich doby. Přednáší dlouholetá pracovnice NPÚ

ing. arch. Jitka Štáblová. 

- v 17 hod., dataprojekce, vstupné 50,- Kč 

 

 

út 17.3. Lumír Krkonoška, Šumperk - Neveřejný vesmírný program - jeho základy, jeho boom, jeho cíle a úskalí, jak o sobě dává vědět, kde hledat informace, proč se o něj zajímat.  Neuchopitelné a neznámé informace o vesmírném prostoru, které ať si přebere každý po svém.

- v 17 hod., dataprojekce, vstupné 50,- Kč 

 

           

čt 19.3. Přítomný okamžik - Xenie Fišerová. Důraz na prožívání přítomného okamžiku. Být tady a teď, ne jinak, protože to je přeci to jediné, co je skutečné a ověřitelné. Další ze série přednášek duchovního guru Galerie Lautner – Xenie Fišerové, Doubravice.

- v 17 hod., bez dataprojekce, vstupné 50,- Kč

 

 

út 24.3. Den evropské kultury – Polsko.

Přijďte ochutnat polskou kuchyni, poslechnout si polskou hudbu, podívat se výtvarné práce polských umělců, poslechnout si jazyk našeho severního souseda. Na Galerii Lautner pro vás opět chystáme celodenní akci. Program 10 do 16 hod. se bude po hodinách opakovat.

 

 

čt 26.3. Gemmoterapie – bylinková přednáška. Přednáší Mgr. Jarmila Podhorná z Brodku

u Konice - využití léčebných účinků bylin a výtažků z pupenů k léčbě a prevenci civilizačních onemocnění. Po přednášce možno využít nabídky sestavení léčebné kůr z bylin přímo na vámi udané zdravotní potíže a zakoupení produktů přímo na místě. Všichni, kdo podzimní  přednášku nestihli, tak pro Vás je tu Mgr. Jarmila Podhorná ještě jednou.

- dataprojekce, vstupné 50,-, v 17 hod.

DUBEN - GALERIE LAUTNER   

 

čt 2.4. ÍRÁN - mezi tradicí a modernou. Přednáší Lenka Hrabalová, Olomouc.

Démonizovaný a téměř zapomenutý Írán se v posledních letech stal nejdříve destinací obrodruhů a po nich začali přicházet i cestovatelé a turisté. Pokud ale stále nevíte, co si o této tajemné zemi prodchnuté historií myslet, neváhejte přijít na přednášku, jejímiž tématy budou nejen kultura a  historie, ale také politika, gastronomie a pár cestovatelských rad.Lenka Hrabalová, vystudovaná arabistka s nehynoucí láskou k Subsaharské Africe, Blízkému východu a kdejaké další oblasti s prašnými cestami a neprobádanými pustinami. S oblibou cestuje stopem, spává pod hvězdami v palmových hájích a nad hrnkem čaje pozoruje hemžení v od civilizace odříznutých maloměst.

Ve volném čase relaxuje v Olomouci a potuluje se po rodné Moravě.

 - dataprojekce, vstupné 50,-, v 17 hod.

 

                

 

 

MINIDÍLNY  DUBEN

 

Sobota 4. 4. RELIÉF               cena 300,- Kč   přihlášení do 30. 3. včetně platby VS: 0404

 

Středa 8. 4. SUCHÝ PASTEL   cena 100,- Kč   přihlášení do 5. 4. včetně platby VS: 0804

 

Středa 15. 4. PAPÍROVÉ KREACE 

                                                   cena 100,- Kč přihlášení do 12. 4. včetně platby VS: 1504

 

Středa 29. 4. KERAMIKA II.       cena 300,- Kč přihlášení do 19. 4. včetně platby VS: 2904

                                                      

Přihlášení na hana.galerielautner@seznam.cz

Platba hotově v galerii Lautner nebo na č.ú.: 288108829/0300, VS u dílny, do poznámky - jméno plátce

Doklad o zaplacení bude vydán v den dílny.

V případě odhlášení dva dny před dílnou bude vráceno 50% zaplacené částky, druhá část bude použita na nákup materiálu pro dílny. V případě odhlášení v den dílny bude celá použita opět na nákup materiálu.