Úvod / Dům kultury / NEBE NA ZEMI

NEBE NA ZEMI

V podání Divadla Šumperk.

• 3. 4. 2013 19:00
    středa

Divadelní představení pro pedagogické pracovníky ke Dni učitelů a pro veřejnost.

Divadelní hra s prvky muzikálu měla premiéru v Osvobozeném divadle v roce 1936. Autoři se inspirovali staroanglickou hrou Francise Beaumonta a Johna Fletchera Španělský kněz.
Hra se odehrává v nebi a před jedním chrámem v malém městě kdekoliv a kdykoliv je libo, neboť jak říká ve hře Bůh: „Nezáleží na jménu obce, lidi, lidi ti jsou všude stejní…“
Satirická hra Voskovce a Wericha se po úpravách přiblížila k současnosti a naráží i na dnešní politické problémy. V šumperské verzi sestupuje místo boha Jupitera na zemi, kde je podle něj opravdové nebe, čert. Láká ho dobrodružství s krásnou manželkou obstarožního a žárlivého notáře, do jehož domácnosti se vetře v podobě hezkého mladíka. Chtěl by studovat – za dobrý honorář – právní vědy. V tom mu pomáhají zlodějští služebníci páně – farář a jeho kuchařka, pochopitelně za odměnu a zároveň za pomoc v dědickém podvodu. Bezdětní manželé, velkostatkář Caverna a jeho žena Catastrofa chtějí připravit o zákonný nárok velkostatkářova bratra Camilia neboli Klementa. Podle jakéhosi zákona stačí, aby byl vyřazen oprávněný dědic, jestliže zůstavitel adoptuje někoho cizího. Jenže Klement neočekávaně přijíždí do městečka… Po několika peripetiích postavy spolu s autory konstatují, že nebe na zemi není a dlouho nebude. Ale jak říká Klement: „Budeme se činit, jak to kdo dovede. A každý z nás pak za svou práci dostane ten svůj kousek nebe na zemi, který mu patří.“

vstupné: 150 Kč

Při platbě převodem na účet prosím uvádějte do zprávy pro příjemce Vaše jméno a název představení, jinak nemůžeme garantovat záruku místa. Děkujeme.