Úvod / Galerie / Minimuzeum

Minimuzeum

Otevírací doba

Po     zavřeno

Út     15 – 18 hod.

St     15 – 18 hod.

Čt     15 – 18 hod.

Pá –  po domluvě na tel: 720 519 812/720 022 035, nejméně 3 dny předem

So –  email: vlasta1313@gmail.com

Ne –    -„-

Provozovatel

Mohelnické kulturní a sportovní centrum, s.r.o.
Lazebnická 974/2, 789 85 Mohelnice
IČ 29386004
DIČ CZ 29386004

Odpovědný vedoucí

Vlasta Jirásková, vlasta1313@gmail.com

tel. 720 519 812

 

 

Milé patchworkářky,

Příští rok máme 25. výročí patchworku v Mohelnici. K tomuto výročí mám myšlenku udělat společný projekt a vystavit společné dílko. Každá z nás má během těch let spoustu různých zbytků, které nám zůstaly z kurzů a nemůžeme se s nimi rozloučit. Co kdyby, jsme tyhle zbytky využily k naší společné práci. 

Chtěla bych něco podobného udělat i v naší skupině. Nebudeme používat poštu předáme si osobně. Každá, která se bude chtít zúčastnit si ušije střed 25x25 cm a vyfotí a pošle spolu s mailovou adresou a telefonním číslem na můj mail evastrupkova@seznam.cz, do konce dubna.

Podle počtu zúčastněných pak utvoříme skupinky a pošlu vám další informace, jak budeme pokračovat.

Moje představa je využití zbytků různých tvarů a technik. Na střed můžete použít šití přes papír, sruby, aplikace, cokoliv.

Poté by se předala práce další člence skupinky a ta přidá k práci další kus. To ještě upřesním podle počtu přihlášených. Myslím, že nejlepší by byly skupinky po 4 či 5. 

Myslete při šití na to, aby práce byla precizní, krásně ušité a dobře zažehlená. Po dokončení celé skupinky se vám vrátí celá práce, kterou pak dokončíte lemem a utvoříte sendvič a proquiltujete. Výslednou velikost ještě upřesníme podle počtu přihlášených. 

Používejte různé techniky scrab... Letící husy, čtverce, pruhy, šití přes papír, aplikace, cokoliv... Barevně aby ladilo, klidně i extravaganci, prostě si společně vyrobíme art guilt . 

Pokud máte zájem se zúčastnit, pošlete mi prosím váš střed a iniciály na mail evastrupkova@seznam.cz do konce dubna 2021. 

Moc se těšíme smileywinksmiley Eva a Vlasta

 

 

 

Mohelnické krajkářky se zapojily do projektu „Učíme paličkovat Evropu“

V roce 2018 se Česká palička zapojila do mezinárodního projektu Evropské unie v programu Erasmus „BOBBIN LACEE“ -  (volný překlad Vybudování lepších možností s paličkami k zavedení nových kontaktů pro krajkářské spolky vytvářející výuku pro zaměstnání).  

Vedení projektu se ujalo Německo - Marianne Stang a Anneliese  Wienands ve spolupráci s Ritou Mateo z Itálie. Ke spolupráci přizvali své partnery z předchozích projektů z Francie - Caroline Pasad a z Česka - Annu Halíkovou. Nováčky jsou Rakousko - Margit Schmid a Španělsko - Antje Gonzales. Hlavním cílem projektu je představit inovativní výukové programy pro ručně paličkovanou krajku a naučit je co největší počet krajkářek v každé ze šesti zapojených států z Evropské unie.
Pracovní schůzka před zahájením projektu proběhla až začátkem prosince 2018 v Německu, kde se všichni zúčastnění seznámili s pracovním programem na celé tři roky, po které bude projekt probíhat.

První tři pracovní schůzky – v Rakousku, Itálii a Česku – se podařilo zrealizovat podle stanovaného harmonogramu.

V Rakousku se všichni účastníci seznámili s používáním barevných kódů pro naznačení jednotlivých krajkářských technik v technickém výkresu, který je vlastně pracovním návodem pro černobílý podvinek. Tento postup se hlavně hodí například pro techniku Torchon, která je velmi oblíbená v celé západní a severní Evropě, ale také v Anglii, Americe nebo v Austrálii.