Úvod / Dům kultury / LOBKOWICZ TRIO

LOBKOWICZ TRIO

Účinkují: Lukáš Klánský – klavír, Jan Mráček – housle, Ivan Vokáč – violoncello.

• 14. 2. 2014 17:00
    pátek

• Lovecko-lesnické muzeum

Vstupné: 70 Kč, děti zdarma.

Program:

W. A. Mozart: Trio B- Dur KV 502
I. Allegro
II. Larghetto
III. Allegretto

J. Brahms: Trio H-Dur op. 8
I. Allegro con moto, Allegro con brio
II. Scherzo, Trio. Allegro molto
III. Adagio non troppo
IV. Finale. Allegro molto agitato

Lobowicz Trio patří k nejnadějnějším komorním souborům mladé české hudební generace. Všichni tři členové jsou laureáty významných mezinárodních soutěží a vystupují na prestižních evropských pódiích. Jan Mráček je nejmladším českým laureátem soutěže Pražského Jara, Ivan Vokáč Vítězem Janáčkovy mezinárodní soutěže v Brně a semifinalista soutěže ARD v Mnichově, Lukáš Klánský vítězem soutěže Beethovenův Hradec a laureátem Chopinovy mezinárodní soutěže v Darmstadtu. V loňském roce (ještě pod názvem Trio Helios Prague) vystoupil soubor na festivalu komorní hudby v německém Wolfsburgu, na Svátkách hudby Václava Hudečka v Luhačovicích a v Praze v kostele sv. Vavřince.