Úvod / Dům kultury / NÁMLUVY, MEDVĚD

A. P. ČECHOV, Divadlo Václavov

• 9. 4. 2015 19:00
    čtvrtek

Divadelní představení pro pedagogické pracovníky ke Dni učitelů a pro veřejnost.

Velký sál DK. Vstupné 70 Kč. Prodej vstupenek od 11. března (583 430 915).

O hrách:

Jednoaktovka "Medvěd" je hrou o škraboškách, které nasazujeme před společností i sami před sebou, o lidských vášních a konečně o tom, že láska je nevyzpytatelná. Statkář přijíždí k vdově pro starý dluh, který zbyl po manželovi. Vdova, stále žijící ve smutku k nebožtíkovi, se snaží neotesaného hrubiána vystrnadit z domu. Ten se však nehodlá svých peněz vzdát a s medvědí houževnatostí v domě setrvává.

Autor ukazuje slávu i bídu člověka se všemi klady a zápory. Nekompromisně, zato však velmi zábavně a vtipně.

Námluvy jsou ruskou veselohrou o námluvách dvou nesnesitelně majetnických, lakomých a tvrdohlavých lidí za asistence otce nevěsty, který má podobné vlastnosti jako oba snoubenci. Jednoduchá zápletka dostává nečekaný spád ve chvíli, kdy narazí na téma "Volích louček", o kterých se neví, komu patří, nebo téma dobře stavěného psa s údajně krátkým čumákem.

Autor nádhernými dialogy mistrovsky zachytil lidské neduhy. Hamižnost, hádavost a tvrdohlavost provází lidstvo věčně.