Úvod / Dům kultury / LUBOMÍR BRABEC A JAROSLAV SVĚCENÝ

úterý

• kostel sv. T. Becketa Mohelnice

Jaroslav Svěcený –housle & Lubomír Brabec- kytara

předprodej od 11.5.2016, vstupné 280 a 260 Kč, kůr 330 Kč (Pozor - v kostele je omezený počet míst!)

Při koupi vstupenek lze uplatnit benefity (pouze v předprodeji, v den akce 30 min před začátkem už nelze).

Vstupenky uhrazené bankovním převodem si vyzvedněte v pokladně Infocentra (možno i v den akce půl hodiny před začátkem koncertu v kostele).

Lubomír Brabec patří k nejvýznamnějším koncertním kytaristům současnosti. Pochází z Plzně, začínal jako houslista a ke kytaře se dostal až ve svých třinácti letech. Jako patnáctiletý vstoupil na plzeňskou konzervatoř a svá studia dokončil na konzervatoři v Praze. Významným mezníkem v jeho uměleckých začátcích byl úspěch, kterého dosáhl v roce 1974 na Mezinárodní kytarové soutěži v Paříži, kde získal titul laureáta. V roce 1980 získal stipendium britské vlády a pokračoval ve studiích na londýnské Royal Academy of Music, kde se ve světově proslulém Early Music Centre věnoval interpretaci dobové hudby minulých století se speciálním zaměřením na loutnovou literaturu.

Odborné kritiky jej považují za hudebníka vybraného vkusu, tónu a techniky, a řadí jej k nejbrilantnějším kytaristům světa.