Úvod / Dům kultury / KYTAROVÝ RECITÁL

neděle

sál kina

vstupné 50 Kč

Radomír Kolář pochází z Mohelnice, je mu 16 let. Hře na klasickou kytaru se věnuje již 8 let. Ve své věkové kategorii patří mezi republikovou špičku. V letošním roce získal 1. místo v celostátním finále národní soutěže v klasické hře na kytaru, s úspěchem se zúčastnil mezinárodních kytarových soutěží v Praze, ve Frýdku Místku i ve Slovenské Bojnici, kde se stal laureátem soutěže. Byl pozván k vystoupení na zahajovacím koncertu na Mezinárodních dnech klasické kytarové hudby konaných v Banskej Štiavnici.V rámci mezinárodních kytarových dnů v Banskej Štiavnici a v Mikulově se zúčastnil mistrovských kurzů a workshopů u několika českých i zahraničních renomovaných pedagogů a kytaristů. Hraje na mistrovskou kytaru z dílny známého českého kytaráře Jana Schneidera. V repertoáru Radomíra Koláře najdeme skladby klasických autorů i současnou hudbu. Hostem programu bude jeho bratr Jan Kolář, který Vás také večerem provede.