Úvod / Dům kultury / Naše písnička aneb postavím si domeček

Naše písnička aneb postavím si domeček

Divadlo pro MŠ a ZŠ.

• 5. 4. 2018 10:00
    čtvrtek

Vstupné 50 Kč.

"Naše písnička" je v rámci České republiky ojedinělý projekt zapojením dětského sboru do děje představení a má vše, co by děti mohlo zaujmout- pobaví, poučí a pohladí.

Pro MŠ a 1.-3. tř. ZŠ.

Pořad Naše písnička vznikl propojením tvorby M. Novozámské a pěveckého sboru Bonifantes z Pardubic (www.bonifantes.cz), jehož členové účinkují v tomto hudebním pořadu. Děti se v něm hranou a vtipnou formou seznamují se základy hudební nauky. Stejně jako domeček se i písnička skládá ze stavebních prvků (noty, melodie, rytmus aj.) a děti s námi takovýto hudební domeček staví a při tom si s námi jako vždy i zazpívají. Jednotlivé prvky jsou dětem přiblíženy vhodným příběhem, písničkou a scénickým provedením. Představení má spád, děti se aktivně zapojí a zpívají s námi autorské ale i lidové písně. A účinkování jejich vstevníků z Bonifantes i pro děti činí toto představení ještě působivějším.