Úvod / Dům kultury / Na kole do horských vesnic Ázerbájdžánu

Na kole do horských vesnic Ázerbájdžánu

CESTOPISNÁ BESEDA

• 13. 11. 2018 18:00
    úterý

Radomír Čížek odletěl v dubnu 2018 na cyklovýpravu do turisty neobjeveného Ázerbájdžánu. Jeho hlavním cílem bylo strávit noci v chalupách obyčejných lidí žijících v odlehlých horských vesničkách, kde končí cesty a kde se skrývá fascinující svět, který vás přenese zpátky v čase. Proč se rozhodl dobrovolně stoupat do strmých kopců Kavkazu a proč vedla jeho trasa do neznámých vesnic, které najdete pouze na detailních mapách? Protože právě v těchto nejzapadlejších koutech světa máte největší šanci potkat dobrosrdečné lidi, kteří na projíždějícího cyklistu nejprve zírají jako na mimozemšťana, aby ho již za pár okamžiků začali uctívat jako krále. A přestože sami žijí z mála, pro svého hosta by se rozdali. Jak se šlape v mínus dvou stupních? Jak (ne)chutná jízda v protivětru po dálnici plné kamionů? Kdo vyhrál závod s koněm? Kde všude ho pozvali na čaj? A jak se zachovat, když se na vás vyřítí smečka pěti pasteveckých psů? Nejen o tyto příběhy, ale také o tom, jaké emoce lze zažít na podobně dobrodružných cestách, se podělí v rámci své vtipné i poutavé besedy.